Vyšinutý neurotik v Mercedesu vyřešil spor na videu golfovou holí. Na policii poslal advokáta a nabízel úplatek jako „držhubné“

Vozit v autě předměty „na svoji obranu“ může snadno vést k tomu, že s nimi psychicky labilní jedinci spíše zaútočí. A pokud to je golfová hůl, je malér na světě.

i Zdroj fotografie: Se souhlasem STOPCHAM
                   

Hrajete golf? Nebo se o něj aspoň zajímáte? Tiger Woods nebo naše Kateřina Spilková jsou vám povědomí? Potom vás o to víc pobaví video s „také golfistou“, který svoji neurózu a duševní omezenost řešil za pomocí (jistě drahého) sportovního náčiní. A pak poslal právníka, aby to za něj (za nemalý obnos) vyřídil. Dohromady musel tento zkrat na pár peněz přijít, ale golf byl vždy celkem drahá záležitost. A video pobaví všechny, i negolfisty. Pojďme se na něj společně podívat.

Místo nákupu do kufru golfové železo jako zbraň

Jeden by se při pohledu na jedince, jenž se tak trochu trápí s dálkovým ovládáním a ne a ne se mu podařit ten zpropadený kufr otevřít, v podstatě i slitoval a držel by dotyčnému palce, aby jej to ovládání nakonec poslechlo. Což se nakonec podaří, kufr se otevře a vy čekáte, že se do něj uloží taška s nákupem. Nebo naopak vyndá taška a půjde se na nákup. Nebo se vyndá taška s notebookem a půjde se ještě poslat kolegovi slíbenou grafiku a seznam produktů pro zákazníka. Zkrátka běžné věci, které u kufru auta děláme všichni.

Audi TT, upnuté tričko, kšiltovka a ego ředitele zeměkoule. Kamera natočila mladíka alergického na klakson

Jenže se stane něco, co tuším překvapí vás, stejně jako to překvapilo mne. Dotyčný jedinec vytáhne golfovou hůl a vší silou s ní švihne do za ním stojící Octavie. Z videa není poznat, jaké modelové řady, ale budeme tedy předpokládat, že od faceliftu „jedničky“, a tedy že už měla čirou optiku a plastové kryty na světlech. Cokoli skleněného by se totiž po takovémto ataku rozletělo na desítky střepů. Dokoná dílo, hůl dá zpátky do kufru, usedne do svého německého luxusního vozu a odjíždí.

Drobný úplateček coby „držhubné“

Majitel Octavie se jej sice ještě snaží zastavit, ale marně. Zůstává mu pravděpodobně zdemolovaný světlomet (pokud tedy jenom světlomet) a záznam na kameře. Zbytek je jednoduchý: nad tímto videem každý policista „zajásá“, neb mu značně ušetří práci. Je tady pachatel, je tady jeho auto, je tady zdokumentovaný čin, stačí to jen sepsat a „poslat dál“. Kdyby veškerá policejní práce vypadala takto, svět by byl hned lepším místem pro život. Do věci však ještě vstoupí advokát onoho „golfisty“.

Boreček ve starém BMW, tepláky Nike a tričko z Lidlu, si jde vyřídit účty. Tohle je vrchol arogance, totální průšvih na videu

Kterýžto přispěchá na termín podání vysvětlení a „snaží se věc vyřešit mimosoudní cestou“, pokud použijeme obvyklou formulaci používanou v těchto případech. Jak se můžeme dočíst z popisku pod videem, nabídne majiteli poškozeného vozu v přepočtu asi 40 000 korun (stalo se v Polsku, původně 8 000 zlotých), pokud trestní oznámení stáhne. Ten nakonec peníze přijímá a oznámení opravdu stahuje. A asi mu rozumíme, obyčejný světlomet na Octavii bude stát pár tisíc korun, věc je tím vyřešena.

Co zbývá závěrem? Popravdě mne zaujala ta golfová hůl. Že s sebou někdo vozí baseballovou pálku, je vcelku zažité, byť nejsem příznivce ozbrojování v autech. Ale golfové „železo“? Jinými slovy, chcete mít vedle sebe někoho, kdo spory řeší golfovou holí? Já tedy opravdu nikoli. Ten člověk je evidentně psychicky labilní a něco nebo někoho udeřit tímto předmětem považuje za svoje „svaté právo“. Má manželku? Má další golfovou hůl doma? Nebo ji vozí jen v kufru auta? Chtěli byste se s ním dostat do sporu? Jak to vidíte? Dejte vám vědět do diskuse pod článkem, děkujeme!

Máte ve svém okolí podobného „golfistu“? Jaké to je?

Zdroj: STOPCHAM
Diskuze Vstoupit do diskuze
118 lidí právě čte
Autor článku

Michal Sztolár

Absolvent strojírenské technologie se již od mládí let zajímal o vše, co má čtyři a více kol. Na střední škole uspěl v celostátním kole SOČ s vlastním designem automobilu v systému CAD, od té doby se problematice aut věnuje na denní bázi. S dlouholetou praxí u jednoho z prodejců automobilů mu rukama prošlo nespočet různých typů automobilů, včetně několika opravdových unikátů. Specializuje se na automotive jako výrobní obor, marketing automobilů stejně jako na aktuální přechod k elektromobilitě.

Zobrazit další články